تبلیغات
آموزش های سریع و کاربردی - روش های رایگان افزایش ممبر و عضو واقعی كانال تلگرام

روش های رایگان افزایش ممبر و عضو واقعی كانال تلگرام

نویسنده : smsbaz smsbazi پنجشنبه 24 خرداد 1397 04:52 ب.ظ  •   

ایجاد یك كانال در تلگرام كار بسیار ساده ای است و پر كردن محتوای كانال هم كار سختی نیست و هركسی از عهدۀ آن برمیاید. كار دشوار از اینجا شروع میشود كه چگونه اعضا یا ممبر كانالهای خود را افزایش دهیم؟ حتما میدانید وقتی شما كانال خود را ایجاد میكنید و هیچ عضوی ندارد تلگرام به شما اجازه میدهد كه 200 نفر اولِ كانالتان را با شماره هایی كه درگوشی دارید اضافه كنید.

روش های افزایش ممبر و عضو واقعی و ایرانی كانال تلگرام راهكارهای ساده ای دارد كه بسیاری از آنها نیز رایگان هستند. باید اعتراف كرد كه پس از ایجاد یك كانال تلگرام نخستین و مهمترین دغدغه ی مدیران كانالها افزایش تعداد اعضا و ممبرهای واقعی كانالشان است. نیاز به گفتن نیست كه اساساً هرچقدر تعداد اعضای یك كانال تلگرام بالاتر باشد نشانگر اعتبار و موفقیت آن كانال و استقبال بیشتر كاربرانش است. بعنوان مثال یك كانال باهدف تجاری ، مثلاً فروش محصولات را درنظر بگیرید. هرقدركه تعداد اعضای این كانال بیشتر باشد قطعاً كار فروش و بازاریابی برای مدیر این كانال ساده تر و با انژی كمتر صورت میگیرد و یقیناً فروش آن بیشتر است. پس میتوان نتیجه گرفت كه برای  كانالهای تلگرامی هم مانند دیگر رسانه ها ، تعداد اعضا بسیار مهم است و حرف اول را میزند.ضمناً گاهی هم به دلایل مختلف ممكن است كاهش اعضا یا ریزش برای كانالها اتفاق بیفتد كه البته برای مدیران با تجربه كاملاً قابل پیشگیری است. پس علاوه بر جذب عضو برای كانالها ، حفظ و نگهداشتن اعضا ، و درواقع ایجاد وفاداری ممبرها هم چالش مهمی است كه باید مورد توجه قرار گیرد و اینكار هزینه ، انرژی وزمان زیادی از مدیر كانال را صرف میكند. در این مقاله تلاش ما براین است كه مهمترین و عمومی ترین روش های افزایش اعضا و ممبر  را برای شما بازگو كنیم.

افزایش اعضای كانال تلگرام

 چگونه میتوان ممبر وعضو كانال تلگرام را بطور رایگان افزایش داد؟

لازم به ذكر است كه افزایش اعضای كانال تلگرام با روشهای غیرمعمول نظیر رباتها و نرم افزارهایی كه در این روزها در اینترنت بسیار فراوان هستند نه تنها موثر نیست بلكه دراكثرموارد باعث هدررفتن انرژی ، وقت و پول شما میشود. میدانید كه مالك و سازنده كانال به عنوان مدیر اصلی میتواند در ابتدای ساخت كانال تا ۲۰۰ نفر از مخاطبین دوجانبه یا Mutual Contacts (یعنی مخاطبینی كه شما شماره آنها را دارید وآنها نیز شماره شما را دارند) خود را به كانال اضافه كند. این عمل برای استارت كار و شروع فعالیت كانال بعنوان یك محرك مناسب از طرف تلگرام به سازنده كانال داده شده است تا كار رشد كانال سرعت بیشتری پیدا بكند. اما مشكل بزرگ این روش این هست كه عضویت افراد بدون اطلاع و جلب رضایت آنها صورت میگیرد و ممكن است باعث ناراحتی و ترك كانال توسط آنها شود.
این نكته موقعی اهمیت پیدا میكند كه بدانید یك مدیر كانال درافزودن تعداد مخاطب به این روش محدودیت دارد و بیشتر از200 عضو را نمیتواند با استفاده از شماره تلفن مخاطبین خود عضو كند بشرطی كه مخاطب شماره شما را درگوشی خود ثبت كرده باشد درغیراینصورت با اخطار: Sorry, you can only send mesغیر مجاز می باشدes to mutual contacts at the moment مواجه میشوید.
برای اینكار ابتدا وارد كانالی كه ساخته اید شوید. سپس بالای صفحه برروی عنوان یا همان لوگو ، تصویر یا نام كانال ثبت شده در تلگرام كلیك كنید. هنگامیكه پنجره تنظیمات باز شد برروی گزینه Members كلیك كنید. دراین صفحه با كلیك كردن لینك Add Members  میتوانید تا ۲۰۰ نفر را بصورت مستقیم وارد كانال كنید. بعد از ۲۰۰ نفر باید لینك دعوت ارسال كنید. همانطوركه مشاهده میكنید مخاطب موردنظر به كانال اضافه شد.

 

ایجاد محتوای مناسب ، مفید و جدید برای افزایش تعداد اعضای كانال تلگرام

نخستین چیزی را كه قبل از ایجاد كانال باید برای خودتان روشن كنید جواب به این سئوال است: «هدف من از ایجاد كانال تلگرامی چیست؟» وقتی هدف خودرا از ساختن كانال مشخص كردید بطورخودكار موضوع كانال هم مشخص میشود كه باید آنرا در قسمت تنظیمات یا setting كانال دربخش info بطوردقیق و خلاصه تعیین كنید. اما بخاطر داشته باشید هرگز نباید موضوع و لینك كانال را تغییردهید. نیاز به یادآوری است كه مطالبی كه در كانالتان منتشر میكنید باید موضوع و نام كانال و مطالبی كه قبلا نشر شده انطباق و سازگاری داشته باشد. مثلا در كانالی با موضوع سرگرمی و جوك انتشار مباحث و محتوای علمی چندان جایز بنظر نمیرسد. چراكه میتواند باعث ایجاد سردرگمی یا نارضایتی برای بسیاری از اعضا شود و این امر درنهایت موجب میشود كه آنان كانال شما را ترك كنند. بیاد داشته باشید كه حتماً درهنگام انتشار عكس یا مطلبی دركانال، لینك كانال را در زیر مطلب یا عكس قراردهید تا اگر مطالب و محتوای كانال توسط اعضا Forward شد لینك كانال هم همراهش باشد. درصورتیكه در گروههایی عضو هستید و محتوای كانالتان ارزشمند هست مطالب كانال خودرا با لینكِ join  در گروهها منتشر (Forward) كنید تا درصورت مطلوبیت، توسط اعضاء گروه ها دست به دست در سایر گروه ها Forward شود. این عمل یكی از موثرترین ودر عین حال ساده ترین روشهای جذب عضو می باشد.

 

حفظ و ایجاد جذابیت در كانال برای نگه داشتن اعضای كانال تلگرام

بدیهی است كه برای اینكه اعضایتان انگیزۀ لازم برای مراجعه به كانال را داشته باشند و بطورمنظم به كانال شما سربزنند شما باید محتوای جذاب و مفید در كانال ایجاد كنید. اینكار هم مستلزم مصرف انرژی و زمان زیادی برای شما بعنوان مدیر كانال هست و باعث میشود وقتی عضو جدیدی به كانال اضافه شد بجای ترك كانال را ترك كند، لینك join را انتخاب كند و مشتاق به نگهداشتن و ماندن در كانال شما شود. از ارسال مطالب تكراری ویا بی محتوا در كانال خودداری كنید چراكه باعث كاهش جذابیت كانال و درنهایت ریزش اعضایتان میشود. برای ایجاد جذابیت از عكس-نوشته و انیمشن گیفها و ویدیوهای كم حجم كمك بگیرید و همیشه با استفاده از نرم افزارهای گرافیكی حجم آنها را تا جای ممكن كم كنید تا مخاطبین و اعضای كانالِ شما سریعتر بتوانند محتوایتان را ببینند و اینترنت كمتری مصرف كنند.
علاوه برآنچه گفته شد سعی كنید از گذاشتن پست های طولانی خودداری كنید. چرا كه مخاطب شما غالباً از طریق موبایل كه صفحۀ كوچكی دارد اقدام به بازدید از كانال شما میكند. معمولاً كاربرانِ موبایل در اوقاتی كه معطل هستند مانند جابجایی در مترو و انواع و اقسام صف ها اقدام به بازدید از كانال ها میكنند. پس اگر حجم متن شما بیشتر از دو یا سه پاراگراف باشد مخاطبین شما خیلی سریع براحتی ازخیر خواندن آن میگذرند. پس این نكته را باید بشدت رعایت كنید و هر پست متنی نباید از 50 الی 60 كلمه بیشتر باشد.
همانطوركه اشاره شد از تصاویر و عكسهای جذاب و مربوط به محتوا تا آنجاكه امكان دارد استفاده كنید. گاهی اوقات یك مفهوم را میتوان براحتی با یك عكس كوچك بیان كرد. درحالیكه همان كار راشاید با 100 كلمه هم نتوان رساند. علاوه براین مخاطبان شبكه های اجتماعی و تلگرام علاقۀ ویژه ای به تصویر دارند و كلاً به پست هایی كه عكس داشته باشند، علاقۀ بیشتری دارند
اگر ادمین كانالِ آموزشی هستید كه نمیتوان با نمایش محتوای كانالتان توسط عكس بخوبی حق مطلب را ادا كرد سعی كنید كه فیلم آموزشی مناسب تهیه كنید  و زیرنویس برای فیلم بگذارید. علاوه براین دقت كنید كه كاربران نباید با مشكل عدم نمایش یا لود شدن فیلمهایتان مواجه شوند. این اتفاق باعث دلسردی اعضا و در نهایت ترك كانالتان میشود.

 

تبادل لینك با كانال های پرمخاطب برای فزایش ممبر كانال تلگرام

اصولاً دو نوع روش تبلیغ كانال وجود دارد: تبلیغ تبادلی یا متقابل  و تبلیغ پولی. تبلیغ تبادلی یعنی اینكه شما بخواهید از مدیر كانالی تا لینك كانال شمارا در كانال خودش قراردهد و متقابلاً شماهم لینك آن كانال را در كانالتان قراردهید. اینكار را معمولاً كانالهایی انجام میدهند كه تعداد اعضای یكسان دارند. ولی در تبلیغات پولی مدیران كانالهای دیگر از شما مبلغی میگیرند تا لینك كانال شما را در كانالشان قراردهند. اینكار را معمولاً كانالهایی انجام میدهند كه تعداد اعضای چندصدهزارتایی دارند. باید گفت اگر استفاده از تبادل لینك ، بیجا باشد و از حدی بگذرد باعث افت كیفیت كانال میشود كه درنهایت اعضای  كانال ریزش كرده و آنرا ترك میكنند. پس بیش از یكبار در روز تبادل لینك نكنید و حتماً كانالهایی را برای اینكار انتخاب كنید كه باموضوع كانالِ شما مربوط باشند.

افزایش اعضای كانال تلگرام

 یك راه ساده برای افزایش تعداد ممبرهای كانال تلگرام

یكی از ساده ترین راه های افزایش و بالابردن اعضاء كانال تلگرام، تبلیغ رایگان در سوپرگروههای تلگرام است. برای اینكار باید یك لوگو یا بنر تاثیرگذار و جذاب طراحی كنید و آدرس كانال خود در پایین مطلب و یا بنر (لینكjoin) قرار دهید. این روش تبلیغات همیشه موثر بوده و بازده خوبی دارد. متاسفانه بسیاری از كانالهایی كه دارای اعضا چند ده هزار نفری هستند، از تعداد زیادی ممبر فیك استفاده كرده اند. ممبر فیك (تقلبی) هیچ ارزشی نداشته و تنها برای بیشتر نشان دادن تعداد ممبرهای یك كانال و از جانب آماتورها بكار میرود. البته افراد حرفه ای با یك نگاه به كانال، میتوانند حدوداً تعداد اعضای فیك یك كانال را تخمین بزنند. همیشه رابطه مستقیمی میان تعداد بازدیدهای مطالب و تعداد ممبرِ واقعی آن كانال برقرار است. چراكه فیك ممبر هیچگونه فعالیتی ندارد و نمیتواند برروی بازدید پست ها اثری بگذارد. پس با مقایسه تعداد بازدید مطالب این كانال با تعداد اعضای آن میتوانید بصورت آزمایشی یك ساعت از آنها تبلیغ خریداری كنید و درصورتی كه بازدهی مناسب داشت میتوانید ساعات بیشتری را از آن كانال تبلیغات خریداری نمایید. 
تذكر: اكیدا توصیه میشود كه تحت هیچ شرایطی سراغ خرید ممبر فیك نروید! قطعاً با اینكار ، هرشخصی با ورود به كانال شما و دیدن میزان بازدید مطالب كانال شما و مقایسۀ آن با تعداد اعضای كانال متوجه ممبرهای فیك شما خواهد شد با اینكار امكان تجارت آنلاین و كسب درآمد از فروش تبلیغات را ازدست خواهید داد.

 

تبلیغ كانال تلگرام در سایر رسانه ها و شبكه های اجتماعی و سایت ها

گاهی بدیهی ترین و دم دستی ترین كارها را از فرط سادگی و سهولتشان فراموش میكنیم. میتوانید سایتهایی را كه لیست كانالهای تلگرام را به اشتراك میگذارند با یك جستجوی ساده پیداكنید و لینك كانال خود را درآنها قراردهید. این سایت ها كم نیستند و اینكار تاثیر بسزایی در معرفی كانال تلگرامی شما به دیگران دارد. اگر خدمات خاصی دارید میتوانید با پیشنهاد تخفیف ، اشتراك و... در عوض قراردادن و معرفی لینك شما به كاربران، رسانه موردنظر را بخوبی برای همراهی و همكاری تحریك كنید. . اینكار برای شما تقریباًهزینه ای نخواهد داشت اما نتیجه آن افزایش ممبر كانالِ شما با حداقلِ هزینۀ ممكن است.
بیاد داشته باشید كه اگر از سایر شبكه های اجتماعی استفاده میكنید حتماً لینك كانال خود را در سایر كانالهایتان نظیر اینستاگرام، گوگل پلاس، فیسبوك، لاین و حتی وبلاگ و وبسایتتان (اگردارید) بگذارید.
پس یكی از روش های موثر درافزایش ممبر تلگرام، انتشار اطلاعات و نشانی URL كانال در وبلگ ها و وبسایت های اینترنتی است. برای اینكار میتوانید با جستجو در گوگل و پیداكردن وبسایتهایی كه لیست كانالهای تلگرام را به اشتراك اطلاعات كانال خودرا به اشتراك بگذارید ویا درسایت هایی كه امكان ارسال نظر یاComment  گذاری را میدهند با نظردهی كانالتان را هم معرفی كنید. 

 

افزایش اعضای كانال تلگرام با كارگروهی برای انتشار محتوای بیشتر و مفیدتر

شما میتوانید تا چهار ادمین یا مدیر برای هر كانال تلگرم داشته باشید. پس از این امكان استفاده كنید و دوستان مورد اعتماد و كسانی كه میشناسید دعوت به همكاری كنید. درصورتی كه آنها نیز تمایل داشته باشند میتوانید به عنوان مدید آنها را به كانال اضافه كنید تا مستقلا در تولید محتوا و انتشار آن به شما كمك كنند. با استفاده از دیگران قطعاً كیفیت مطالب كانال تلگرامِ شما بیشتر خواهد شد و درنتیجه  احتمال انتشار مطالب شما در گروه های دیگر بالا رفته و در نهایت اعضا بیشتری جذب كانال میشوند. البته نباید با انتشار بیش از حد مطالب باعث اذیت و آزار اعضا شوید. سعی كنید بطور منظم و بصورت زمانبندی شده مطالب را انتشار دهید. حتیالمكان ازدساعت 11 شب تا ۹ صبح چیزی منتشر نكنید تا باعث مزاحمت و ترك اعضای كانال تلگرامتان شود. میتوانید از تكنیك ارسال مطلب خاموش در كانال تلگرام برای اینكار استفاده كنید.

 

چند نكته مهم در ارتباط با افزایش اعضای كانل تلگرام

ایجاد كانال های عمومی: در هنگام ایجاد كانال ، حتما نوع كانال خود را عمومی انتخاب كنید زیرا كانال های عمومی در نتایج جستجوی كاربران نمایش داده میشوند.

انتخاب لینك كوتاه و نام مناسب: نام مناسب و همچنین لینك كانال خود را كوتاه و مختصر انتخاب كنید تا كاربران بتوانند آنرا به حافظه بسپارند.

استفاده از افزونه های سیستم های مدیریت محتوا برای اشتراك اتوماتیك مطالب در كانال تلگرام: مثلاً Telegram for WP یكی از افزونه های سیستم مدیریت محتوای وردپرس است كه از طریق آن میتوانید سایت وردپرسی خود را به كانال تلگرامتان وصل كنید. از طریق این افزونه میتوان اطلاعاتی را از سایت خود وارد كانال تلگرام كنید. اطلاعاتی مثل: ثبت نام كاربر، بازیابی رمز توسط كاربر، ثبت شدن كامنتی جدید و …امكان ارسال نوشته ها در كانال تلگرام نیز وجود دارد. حتی اگر كسی از طریق فرم تماس برای شما ایمیلی ارسال كند شما برروی تلفن همراه خود، در برنامۀ تلگرام میتوانید آنرا مشاهده كنید.

ایجاد مسابقات ، تخفیف های مناسبت دار یا ویژه و بخش درخواستیها برای اعضای كانال: هرچند وقت یكبار نظرسنجی یا مسابقه و امكانات جالبِ دیگر نظیر اینها را كانال خود بگذارید. یكی از مشهورترین مسابقات كانالی مسابقۀ عكس بچه بود كه چندوقت پیش سروصدای زیادی هم راه انداخت! شما با ارسال عكس فرزند خود میتوانستید در مسابقه شركت كنید و اگر تعداد بازدید از عكس شما بیشتر از سایرین باشد شما برنده این مسابقه خواهید بود. یا مثلاً مسابقه ای كه برای صنایع مختلف برگزار میشود و اشخاص میتوانند با ارسال عكس یكی از كارهای خود در مسابقه شركت كنند. اگر شما مدیر یك كانال فروش هستید میتوانید هرچندوقت یكبار برای جذب خریداران تخفیف های ویژه بگذارید. یا اگر مثلاً كانال موزیك دارید میتوانید با استفاده از ربات های تلگرام، یك بخش درخواستی نیز درنظر بگیرید.

همچنین میتوانید برای خرید ممبر تلگرام كلیك كنید.  این سایت تخصصش افزایش ممبر هست و توضیحات كاملی درباره روش كارش داده كه حتما ابتدا مطالعه بفرمایید.آخرین ویرایش: - -

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر